Երևանի պետական համալսարանի Աշխարհագրության և երկրաբանության ֆակուլտետի սոցիալ֊տնտեսական աշխարհագրության ամբիոնի ասիստենտ, աշխարհագրական գիտությունների թեկնածու Գոհար Ղամբարյանը «Քո գիտությունը դպրոցում» ծրագրի շրջանակներում անցկացրեց հանդիպում Եղվարդի N 3 հիմնական դպրոցի աշակերտների հետ։
Գոհար Ղամբարյանը ներկայացրեց «Աշխարհագրություն» առարկայի դերը, կարևորությունը, արդիականությունը, խնդիրները, զարգացման ուղիները, ԱՏՀ համակարգի ժամանակակից հնարավորությունները։
Երեխաները մեծ ոգևորվածությամբ ու հետաքրքրությամբ մասնակից…
Նոյեմբերի 1-ին, երկար դասամիջոցին, դպրոցի աշակերտական խորհուրդը գումարեց հերթական նիստը` տնօրեն Ս. Հարությունյանի մասնակցությամբ:
Օրակարգում
1. Հերթապահության գործընթացի և կարգապահության վիճակի մասին: (Արիաննա Լաչինյան )
2. Ջեռուցման մասին (Վալենտինա Գևորգյան)
3. Ուսումնական գործընթացը կաբինետային ռեժիմով կազմակերպելու մասին: (Հրաչյա Փարամազյան)
Քննարկելով օրակարգի հարցերը, հաշվի առնելով աշակերտների կարծիքը և դպրոցի պայմանները, ի գիտություն ընդունելով…
Ուսումնական գործընթացը բնականոն ռիթմի մեջ է և պահանջմունք կար շրջակա միջավայրի բարեկարգման, ուստի նաև աշխատանքակին տրամադրության վերագործարկման։
Այսօր, հոկտեմբերի 15-ին, Տավրուսի միջնակարգ դպրոցում կազմակերպվեց շաբաթօրյակ։
Համակազմը ոգևորված ու ակտիվորեն մասնակցեց շաբաթօրյակին, մաքրեցին դպրոցի մարզահրապարակը փուշ ու տատասկից, ցախից ու խոտածածկից, իսկ վերջում մաքուր հրապարակում կազմակերպեցին ու անցկացրեցին տարբեր սպորտային խաղեր…
Տավրուսի միջնակարգ դպրոցի առաջին դասարանում սովորում է մեկ աշակերտ` Սոնան։
Այսօր նա առավել մեծ ոգևորությամբ էր եկել դասի։ Նրան էր միացել նաև համագյուղացի Վիկան (դեռ 5 տարեկան)։
Առիթն առավել կարևոր էր` Մեսրոպյան այբուբենի առաջին տառն էին սովորում։
Դասվար Դիաննա Հովհաննիսյանը դասն անցկացրեց հետաքրքիր մատուցումներով։
Դպրոցի տնօրեն Վ.Թորոսյանն ուսումնական պայմաններ ապահովելուց զատ, քաջալերում…
Ահա, թե ինչպես են վերանում ամենօրյա վեճերն ու անպտուղ խոսակցությունները դպրոցական առօրյայում, եթե յուրաքանչյուր դասարան ստանձնում է իր հստակ հանձնարարականը հասարակական գործունեության մեջ:
Մեր դպրոցի տնօրենության հրահանգով` ավանդույթի ուժ է ստացել աշակերտական հերթապահությունը, որը բնութագրվում է որպես կարգապահության կանոնակարգման հիմք: