Շնորհավորում եմ Ձեզ դպրոցն…
Հունիսի 3-ին շուրջ 21 հազար շրջանավարտ նշում է «Վերջին դասը»՝ հրաժեշտ տալով դպրոցին:
Այս կապակցությամբ ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Ժաննա Անդրեասյանն այցելել է Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի հենակետային վարժարան՝ շնորհավորելու շրջանավարտներին և ներկա գտնվելու ավարտական միջոցառմանը: «Վերջին դասի» արարողությանը ներկա է եղել նաև ՀՊՄՀ ռեկտոր Սրբուհի…
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Կարեն Թռչունյանն այսօր աշխատանքային այցով Վանաձորում է:
Փոխնախարար Կարեն Թռչունյանը և ԿԳՄՍՆ բարձրագույն և հետբուհական մասնագիտական կրթության վարչության պետ Լուսինե Գրիգորյանը ներկա են եղել Վանաձորի Վահան Տերյանի անվան թիվ 5 ավագ դպրոցի «Վերջին դասի» տոնական միջոցառմանը: Այն ավագ դպրոցի համար 85-րդ հոբելյանական «Վերջին դասն» էր:
Ողջունելով միջոցառման մասնակիցներին՝ Կարեն Թռչունյանը հաջողություններ է մաղթել շրջանավարտներին. «Այս…
Աշխարհի թերևս ամենապայծառ ու լուսավոր տոնի առիթով Սուրբ Հակոբ Մծբնեցի եկեղեցու բակը՝ «Ընտանիք» ՄՊՍ կենտրոնի մանուկներն ուրախ տրամադրությամբ, խինդ ու զրնգուն ծիծաղով լցրեցին: Իրենց տոնն էլ ավելի գունավորեցին ժպիտներով ու համերգային միջոցառմամբ՝ խախաղության ուղերձ հնչեցնելով իրենց անաղարտ շուրթերից:
Կենտրոնի՝ պարարվեստի, երգարվեստի, մարտարվեստի, թատերարվեստի, դուդուկի, դհոլի և խմբակի սաներն հանդես եկան…
Լճաշեն գյուղի Ա. Տեր-Գրիգորյանի անվան միջնակարգ դպրոցում հունիսի 1-ին Iբ դասարանը (դասվար` Մարինե Խաչատրյան, ուսուցչի օգնական` Մերինե Ստեփանյան) հրաժեշտ տվեց սիրելի Այբբենարանին: Առաջին դասարանցիներն ասմունքի, «Այբ, բեն, գիմ», «Մայրենի լեզու», «Սովորում ենք, սովորում» երգերի միջոցով ներկայացրին հայոց գրերի ստեղծման պատմությունը, այն կարևոր դերակատարությունը, որ հայոց գրերն ունեցել են մեր կյանքում:
Աշակերտներին…
"Մեր երազներում մենք միշտ մի ոտքով մանկության մեջ ենք։"
Զ.Ֆրոյդ
Երեխաները մեր կյանքի անբաժան մասն են, լցնում են այն գեղեցկությամբ, սիրով ու անսպառ երջանկությամբ։
Այսօր` հունիսի մեկին, Եղվարդի N 3 հիմնական դպրոցում ցուցահանդես -միջոցառում էր նվիրված երեխաների պաշպանության օրվան(ուսուցիչներ Ա. Թադևոսյան, Ն. Ենգոյան)։ Երգով ու պարով նրանք նշեցին իրենց օրը,…
Հունիսի 1-ին էլեկտրոնային գրադարանում ներկա եղանք «Գրքի քննարկում» միջոցառմանը: Նյութը Վիլյամ Սարոյանի «Նարինջները» և «Հինգ հասուն տանձերն» էին:
Դպրոցի 8-րդ «ա» դասարանի աշակերտներ Անդրանիկ Աթայանը, Անիտա Մեժլումյանը, Արմինե Օհանջանյանն ակտիվ մասնակցություն ունեցան, ցուցաբերեցին խորը վերլուծական հմտություններ, սահուն խոսքի կուլտուրա, խնդիրներ վեր հանելու կարողության բարձր աստիճան:
Միջոցառումը նվիրված էր երեխաների պաշտպանության միջազգային…
Այսօր՝ հունիսի 1-ին, աշխարհի տարբեր անկյուններում, այդ թվում մեր դպրոցում, տոնվում է երեխաների պաշտպանության միջազգային օրը:
Ի՞նչ է պետք երեխաներին երջանիկ լինելու համար…երգ, պար, խաղեր, վառ գույներ և անկեղծ ժպիտներ:
Դպրոցի 3-րդ «բ» դասարանի վաստակաշատ ու հմուտ դասվար Մելադա Սահակյանը սաների ամառային առաջին օրը նշանավորեց խաղաղությանն ու երեխաների պաշտպանությանը նվիրված…
Հունիսի 1, երեխաների պաշտպանության միջազգային օր, օր որ ազդակ է բոլորիս. երեխաները ամենօրյա ուշադրության ,սիրո և պաշտպանության կարիք ունեն:
Լճաշեն գյուղի Ա. Տեր-Գրիգորյանի անվան միջնակարգ դպրոցում տոնական մթնոլորտ էր, 1-4 րդ դասարանների աշակերտների մասնակցությամբ կազմակերպվեց կավճանկարչության մրցույթ` նվիրված երեխաների պաշտպանության օրվան:
Դպրոցի բակը գունավորվեց փոքրիկ դպրոցականների գեղեցիկ նկարներով, լսվում էր…
Լճաշեն գյուղի Ա. Տեր-Գրիգորյանի անվան միջնակարգ դպրոցի հերթական սերունդը՝ 1-ին Ա դասարանը, դասվար Արևիկ Դավթյանի նվիրումով աշխատանքի շնորհիվ յուրացրեց հայոց լույս Այբուբենը, դարձավ տառաճանաչ՝ իր առջև բացելով գիտության լուսավոր դռներ:
Փոքրիկները գեղեցիկ ասմունքով, սահուն խոսքով հիացրին ներկաներին, կատարեցին «Հայոց այբուբենը», «Ես սիրում եմ իմ երկիրը» երգերը` ծածանելով հայոց եռագույնը: