5-9-րդ դասարանների աշակերտները և ողջ համակազմն, աշխատանքային գործիքներով, աշխատանքային տրամադրությամբ, միով բանիվ՝ անցան գործի:
Ավանդական սրտացավություն…
Յուրաքանչյուր դասարան իրեն հատկացված հողատարածքում այնպես ժրաջան է աշխատում, կարծես ուզում է…
Ապրիլի 13-ին Կապանի N 5 հիմնական դպրոցի 5-րդ բ դասարանի ծնողական լսարանում «Դաստիարակության դրական մոտեցումներ» դասընթացի թեմաները «Ակտիվ ունկնդրումը» և «Սթրեսի կառավարումն» էին:
Ձեռք բերած գիտելիքները նպաստեցին, որ երիտասարդ ծնողներն ընդունեն` դաստիարակության բացասական մեթոդներն արդյունավետ չեն և, նույնիսկ, կարող են վնասել երեխային:
Ուստի դրական հարկադրման սկզբունքի վրա հիմնված մոտեցումները երեխային մղում…
09.04.2018թ.Հայաստանի Հանրապետության Կոտայքի մարզի Աբովյանի Ն.Վանյանի անվան N5 հիմնական դպրոցի «Հայոց լեզու և գրականություն» ուսումնական առարկայի ուսուցչուհի Քրիստինե Հայրապետյանը հեռավար դաս վարեց Արցախի Հանրապետության Մարտակերտի շրջանի Չափար գյուղի միջն.դպրոցի հետ:
Թեմաները՝
ա) Մուշեղ Գալշոյանի «Կռունկ»
բ) Միասին, անջատ և գծիկով գրվող բառերը:
6ա դասարանի աշակերտները գրագետ խոսքով…
Կոտայքի մարզի Աբովյանի Ն․Վանյանի անվան N5 հիմնական դպրոցի «Մաթեմատիկա» ուսումնական առարկայի ուսուցիչ Ֆ․Բաղդասարյանը հեռավար դաս անցկացրեց Արցախի Հանրապետության Շահումյանի շրջանի Նոր Էրքեջ գյուղի միջնակարգ դպրոցի հետ: Դասի թեման էր Կոորդինատային հարթություն (7-րդ դասարան):