Օրացույցի ամենաերիտասարդ տոներից մեկը՝ սպորտի միջազգային օրը, մեծ շուքով նշվեց Մասիս քաղաքի հ3 հիմն. դպրոցում, որին հրավիրված էին Մասիս քաղաքի քաղաքապետ պրն. Դ. Համբարձումյանը,
Մասիսի զարգացման կենտրոնի տնօրեն պրն Ս. Հովհաննիսյանը,Սբ. Թադեոս եկեղեցու հոգևոր հովիվ տեր քահանա Արարատ Օրդոյանը, ՀՖԿՍՊԻ մարզչամանկավարժական ֆակուլտետի դեկան Գ. Սարգսյանը, դասախոսներ, մարզիչներ, մարզասերներ։
Միջոցառման մեկնարկը…
05.04.2018թ. Կապանի N13 հիմնական դպրոցի ուսուցչի օգնականները Սուրբ Զատիկ տոնին նվիրված միջոցառում կազմակերպեցին: Աշակերտներն իրենց հետ բերել են տոնի հետ կապված զանազան պարագաներ՝ ճուտիկներ, աճեցրած ցորեն, մոմեր, կոտրել են ներկած ձվերը:
Ներկայացրին Սուրբ Հարության տոնի խորհուրդը, երգեցին, պարեցին, արտասանեցին և ուրախ տրամադրություն հաղորդեցին ներկաներին: Ավարտին միմյանց ողջունեցին «Քրիստոս հարյավ ի…
Հպարտորեն նշում ենք, որ 2018թ. մարտին Ստրասբուրգում ԵԽ տեղական ինքնակառավարման մարմինների Կոնգրեսի 34-րդ նստաշրջանին հետևելու համար Հայաստանից մեկնած պատվիրակության մասնակիցների շարքում էր մեր դպրոցի 10-րդ դասարանի /տնտեսագիտական հոսք/ աշակերտ Էդմոնդ Սիմոնյանը:
Ողջունելի է մեր սանի պատրաստակամությունը միջազգային սեմինարներին մասնակցելու առումով, ինչի արդյունքում նա իր մտահորիզոնում ամբարեց անկողոպտելի տպավորություններ և հասավ…
7-րդ Բ դասարանում «Կենսաբանություն» առարկայից (ուսուցչուհի Ժ.Ավագյան) «Սողունների դաս» թեեմայի ամփոփումն էր: Դասի ընթացքում աշակերտները ներկայացրին սողուններին բնորոշ հատկությունները, որպես ցամաքային առաջին իսկական կենդանիներ, ձեռք բերած հատկանիշները և համեմատեցին երկկենցաղների հետ: Օգտվեցին esource.armedu.am կայքի նյութերից, իմացած գիտելիքներն ամրապնդեցին գծապատկերների և թեստային աշխատանքների միջոցով:
Դասն ամփոփվեց հարցերի միջոցով:
Գեղարքունիքի մարզ Լճաշենի…
Կրթական գործընթացի բարելավման գործում հույժ կարևոր է առարկայական օլիմպիադաների դերը,այն խթանում է սովորողի մոտ ձգտելու,ամրապնդելու և գիտելիքները առավել կատարելագործելու ողջունելի մղումները:
2017-2018 ուսումնական տարում Աբովյանի Ա.Վանոյանի անվան թիվ 6 ավագ դպրոցի սաները ցուցաբերեցի ակտիվ ու արդյունավետ մասնակցություն առարկայական օլիմպիադաների ոլորտում՝ արձանագրելով ողջունելի ցուցանիշներ՝ տարբեր առարկաներից:Դպրոցի սաներից 23-ը, տարածքային փուլում զբաղեցնելով…
Ապրիլի 6-ին դպրոցի աշակերտական խորհուրդը գեղեցիկ նախաձեռնությամբ հանդես եկավ՝ կազմակերպելով միջոցառում՝ նվիրված մայրության և գեղեցկության տոնին: Միջոցառումն առանձնահատուկ էր նրանով, որ մասնակիցները IV-XI դասարանների տղաներ էին: Միջոցառումը համեմված էր կենդանի կատարումներով՝ դհոլ, դուդուկ, կիթառ: Միջոցառումն ուղեկցվում էր տեսասահիկներով: