ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանն այսօր մասնակցել է «Մեկ ձայն» ասոցիացիայի հոբելյանական համաժողովին, որն անցկացվել է «Խորեն և Շուշանիկ Ավետիսյան» դպրոցում:
Միջոցառմանը ներկա են եղել նաև Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սիսակ Գաբրիելյանը, ոլորտային կառույցների ղեկավարներ, ոչ պետական դպրոցների ներկայացուցիչներ:
…ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանն ընդունել է «Ակադեմիական քաղաք» ծրագրի գործընկեր Լոնդոնի համալսարանական քոլեջի (UCL) կրթության ինստիտուտի (IOE) դեկանի տեղակալ, որակի կառավարման, կրթական ծրագրերի ու մանկավարժական նորարարության աջակցման պատասխանատու Նորբերտ Պախլերին։ Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արաքսիա Սվաջյանը և «Ակադեմիական քաղաք» հիմնադրամի տնօրեն Արմեն Սիմոնյանը։
Քննարկվել են ՀՀ…
2027 թվականին Հայաստանում կայանալու են Ֆրանկոֆոնիայի մարզամշակութային միջազգային խաղերը, որի շրջանակում նախատեսվում են մրցույթներ մշակութային անվանակարգերում:
ԿԳՄՍ նախարարի հրամանով հաստատվել է Հայաստանի Հանրապետության կողմից մշակութային անվանակարգերի մասնակիցների ընտրության մրցութային կարգը: Մրցույթին մասնակցելու իրավունք ունեն 18-ից 35 տարեկան ՀՀ քաղաքացիները` ԿԳՄՍ նախարարություն ներկայացնելով դիմում-հայտ և պահանջվող փաստաթղթերը:
Նախարարությունը հայտարարում է մրցույթ հետևյալ…
Ֆուտզալի Եվրոպայի 2026 թ. առաջնության խմբային փուլի առաջին խաղում Ռուբեն Նազարեթյանի սաները մրցել են Ուկրաինայի հավաքականի հետ և 2-1 հաշվով տպավորիչ հաղթանակ տարել:
Հայաստանի հավաքականի կազմում դուբլի հեղինակ է դարձել Միհրան Դերմենջյանը:
Խմբային փուլի հաջորդ հանդիպումը մեր ընտրանին կանցկացնի հունվարի 25-ին՝ մրցելով Չեխիայի հավաքականի հետ: Հունվարի 28-ին Հայաստանի հավաքականը կխաղա…
ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Հասմիկ Ավագյանն այսօր այցելել է Ծաղկաձորի գլխավոր մարզահամալիր՝ հետևելու Հայաստանի ազատ և հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի ազգային հավաքականների ուսումնամարզական հավաքի ընթացքին։