ԱՄՆ կառավարության «Ապագա առաջնորդների փոխանակման» Ֆլեքս (FLEX) ծրագրի շրջանակում ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության հանրակրթության վարչության հանրակրթական և արտադպրոցական հաստատությունների համակարգման բաժնի պետ Ստալ Սարդարյանը ԱՄՆ-ում ծանոթացել է ծրագրի իրականացման ընթացքի:
ԿԳՄՍՆ ներկայացուցիչը մասնակցել է Ամերիկյան խորհուրդների գրասենյակում անցկացվող հանդիպումներին, ինչպես նաև ծանոթացել Պետդեպարտամենտում իրականացվող աշխատանքներին, որոնց ընթացքում քննարկվել…
«Սպորտի ոլորտում տարվա լավագույններ» մրցույթի «Հանդիսատեսի համակրանք» անվանակարգի առցանց քվեարկության արդյունքներով հաղթող է ճանաչվել կարատեի աշխարհի առաջնությունում անկախ Հայաստանի առաջին բրոնզե մեդալը նվաճած Սուրեն Հարությունյանը:
Սուրեն Հարությունյանը ստացել է 2341 ձայն՝ 46,4 տոկոս: Երկրորդ տեղը զբաղեցրել է Արսեն Հարությունյանը՝ 1392 ձայն՝ 27,6 տոկոս, իսկ լավագույն եռյակը եզրափակել է Էլինա Ավանեսյանը՝…
Հանրապետական մանկավարժահոգեբանական կենտրոնում տեղի է ունեցել տարեվերջյան աշխատանքային հանդիպում՝ ՀՀ տարածքային մանկավարժահոգեբանական աջակցության կենտրոնների /ՏՄԱԿ/ տնօրենների մասնակցությամբ։
Հանդիպումը վարել է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Արաքսիա Սվաջյանը։ Ողջունելով մասնակիցներին՝ Արաքսիա Սվաջյանը ներկայացրել է կրթության ոլորտում 2025 թ․ ընթացքում իրականացված առանցքային փոփոխությունները՝ մասնավորապես անդրադառնալով համընդհանուր ներառականության վերաբերյալ մի…
Մարզական լրագրողներն իրականացրել են փակ, գաղտնի քվեարկություն, որի արդյունքներն ամփոփել է ԿԳՄՍ նախարարի հրամանով ձևավորված հանձնաժողովը: