ԱՄՆ կառավարության «Ապագա առաջնորդների փոխանակման» Ֆլեքս (FLEX) ծրագրի շրջանակում ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության հանրակրթության վարչության հանրակրթական և արտադպրոցական հաստատությունների համակարգման բաժնի պետ Ստալ Սարդարյանը ԱՄՆ-ում ծանոթացել է ծրագրի իրականացման ընթացքի:
ԿԳՄՍՆ ներկայացուցիչը մասնակցել է Ամերիկյան խորհուրդների գրասենյակում անցկացվող հանդիպումներին, ինչպես նաև ծանոթացել Պետդեպարտամենտում իրականացվող աշխատանքներին, որոնց ընթացքում քննարկվել…
Հանրապետական մանկավարժահոգեբանական կենտրոնում տեղի է ունեցել տարեվերջյան աշխատանքային հանդիպում՝ ՀՀ տարածքային մանկավարժահոգեբանական աջակցության կենտրոնների /ՏՄԱԿ/ տնօրենների մասնակցությամբ։
Հանդիպումը վարել է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Արաքսիա Սվաջյանը։ Ողջունելով մասնակիցներին՝ Արաքսիա Սվաջյանը ներկայացրել է կրթության ոլորտում 2025 թ․ ընթացքում իրականացված առանցքային փոփոխությունները՝ մասնավորապես անդրադառնալով համընդհանուր ներառականության վերաբերյալ մի…
ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանը տարեվերջյան շրջայց է կատարել ՀՀ պետական բյուջեի միջոցներով 2025 թվականին Գեղարքունիքի և Կոտայքի մարզերում հիմնված երիտասարդական կենտրոններ՝ ծանոթանալու կատարված աշխատանքների ու կահավորման ընթացքին: Երիտասարդական կենտրոնները ստեղծվել են ԿԳՄՍ նախարարության դրամաշնորհային աջակցությամբ:
Արթուր Մարտիրոսյանը նախ այցելել է «Ճամբարակի արարող երիտասարդներ (ՃամբԱՐԵ)», ապա Հրազդանի «Հրազդան» և Ծաղկաձոր…
ԿԳՄՍ նախարարության հանրակրթության վարչության պետ Թամարա Սարգսյանը ներկա է եղել Վայքի թիվ 3 մանկապարտեզում ընդլայնված խմբասենյակի բացման արարողությանը: Միջոցառմանը մասնակցել է նաև ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի կրթության բաժնի ղեկավար Ալվարդ Պողոսյանը:
Նախադպրոցական ուսումնական հաստատություններում նոր խմբասենյակները ստեղծվել են «Կրթությունը չի կարող սպասել» հիմնադրամի աջակցությամբ՝ ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի կողմից իրականացվող Հայաստանում փախստականների կարիքներին արձագանքման ծրագրի շրջանակում:…
Հոբելյանական միջոցառմանը ներկա էին նաև Ֆիզմաթ դպրոցի տարբեր տարիների շրջանավարտները, մանկավարժական կազմը, աշակերտները և հրավիրյալ հյուրերը: