ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ մեկնարկել է «Ամենամյա երիտասարդական ֆորում» 2025-ը։
Բացման միջոցառմանը ներկա են եղել ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը, նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանը, պատգամավորներ, ԵՄ պատվիրակության, Գերմանական միջազգային համագործակցության ընկերության (GIZ) ներկայացուցիչներ, երիտասարդական ՀԿ-ներ, երիտասարդներ ՀՀ բոլոր մարզերից:
Եռօրյա երիտասարդական ֆորումի նպատակն է մեկ հարթակի շուրջ…
ԿԳՄՍ նախարարի հրամանով հաստատվել է նախադպրոցական ուսումնական հաստատության ղեկավարման իրավունք /հավաստագիր/ համար հավակնորդների քննության և հավաստագրման ժամանակացույցը:
Ըստ ժամանակացույցի՝ հավակնորդների քննությունները տեղի կունենան հոկտեմբերի 14-ին և 16-ին ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունում /հասցե` ք. Երևան, Կառավարական տուն N 2/:
Հավակնորդներին խնդրում ենք ԿԳՄՍ նախարարություն ներկայանալ անձը հաստատող փաստաթղթերով՝ քննության մեկնարկից…
ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանն ընդունել է ԵՄ աջակցությամբ իրականացվող «EU4Youth ծրագիր երիտասարդների կողմից ՍՁ և կարիերայի կառավարման գործնական հմտությունների խթանում Ուկրաինայում, Մոլդովայում, Վրաստանում և Հայաստանում՝ նորարարական աշակերտական սոցիալական ձեռնարկությունների (ԱՍՁ) մոտեցման միջոցով» ծրագրի շրջանակում Հայաստան ժամանած երիտասարդներին:
Ողջունելով երիտասարդներին՝ Արթուր Մարտիրոսյանը նշել է, որ ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ նշյալ…
ԿԳՄՍ նախարարությունը հոկտեմբերի 4-ին՝ ժամը 10.00-ին, Երևանի պետական համալսարանի կենտրոնական մասնաշենքում (Ալ. Մանուկյան 1) կազմակերպում է ուսուցչական համաժողով՝ «Անվտանգ և ապահով կրթական միջավայր» խորագրով:
Համաժողովի նպատակն է՝ տարածել հանրակրթության պետական չափորոշչի ներդրման առաջավոր փորձը, միավորել ուսուցչական աշխատանքի մտավոր ներուժը հանրակրթական պետական չափորոշչի ներդրման աշխատանքներում:
Համաժողովին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է գրանցվել…
ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արաքսիա Սվաջյանն այսօր մասնակցել է «Կաթ դպրոցներին» համաշխարհային օրվա շրջանակում կազմակերպված միջոցառմանը:
«Կաթ դպրոցներին» ծրագիրը պաշտոնապես մեկնարկել է 2023 թ. Կաթի համաշխարհային օրվա շրջանակում և իրականացվում է Եվրասիական զարգացման բանկի, ՄԱԿ-ի պարենի համաշխարհային ծրագրի և «Երեմյան» ընկերությունների խմբի կողմից՝ ապահովելով բարձրորակ կաթ Երևանի և Լոռու 9 դպրոցի…
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանն այսօր ներկա է եղել ԵՊՀ կենսաբանության ֆակուլտետի 90-ամյակի և ԵՊՀ կենսաբանության գիտահետազոտական ինստիտուտի 10-ամյակի միջոցառմանը:
Կենսաբանության ֆակուլտետի նախաձեռնությամբ ԵՊՀ-ում մեկնարկել է նաև «Կենսաբանական գիտություններ և բնապահպանական լուծումներ՝ հանուն կայուն զարգացման նպատակների» խորագրով միջազգային գիտաժողովը՝ նվիրված վերոնշյալ հոբելյաններին:
Միջոցառմանը ներկա են…
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության հետ համագործակցությամբ Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան մասնաճյուղը նախաձեռնել է «Ուսուցիչ-վերապատրաստողների ատեստավորման» ծրագիրը, որի մեկնարկը կտրվի սեպտեմբերի 29-ին։ Ծրագրին կմասնակցի ՀՀ տարբեր մարզերի դպրոցների 22 ուսուցիչ:
ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արաքսիա Սվաջյանը ծրագրի մեկնարկի առիթով հյուրընկալել է վերոնշյալ ուսուցիչներին: Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև ԿԳՄՍՆ հանրակրթության վարչության…
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանն ընդունել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Հալլե-Վիթենբերգի Մարտին Լյութերի անվան համալսարանի (MLU) ռեկտոր Կլաուդիա Բեքերի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանը:
Ողջունելով ռեկտորին՝ ԿԳՄՍ նախարարը վստահություն է հայտնել, որ Հայաստանի գիտակրթական կառույցների և Հալլե-Վիթենբերգի Մարտին…
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանն այսօր ընդունել է ՄԱԿ-ի պարենի համաշխարհային ծրագրի (ՊՀԾ) հայաստանյան գրասենյակի նորանշանակ ղեկավար Լեյլա Մելիուին։ Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանը։