ՀՀ կառավարության պահուստային ֆոնդից 329 մլն 855 հազար դրամ գումար է հատկացվել Տավուշի մարզի Իջևան համայնքի Գետահովիտ բնակավայրի վարչական տարածքում ՈՒԵՖԱ-ի ստանդարտներով ֆուտբոլի մարզադաշտի կառուցման նպատակով: Որոշումն ընդունվել է գործադիրի այսօրվա նիստում:
Ներկայացնելով նախագիծը՝ ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը նշել է՝ պետական այս հատկացումը նշանակալի ներդրում է՝ ուղղված մարզերում հանրային ենթակառուցվածքների…
Դեկտեմբերի 22-25-ը ՀՀ վարչապետի հովանու ներքո կանցկացվի «Դպրոցականների վոլեյբոլի լիգա» մարզական խաղերի եզրափակիչ փուլը:
Հանդիպումները տեղի կունենան Սպորտի կառավարման կենտրոնի ենթակայությամբ գործող մարզահամալիրում (հասցե՝ ք. Երևան, Մանանդյան 41)։
«Դպրոցականների վոլեյբոլի լիգա» մարզական խաղերի նախապատրաստական աշխատանքներին ծանոթանալու և ընթացիկ հարցերը քննարկելու նպատակով Սպորտի կառավարման կենտրոն են այցելել ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա…
ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Հասմիկ Ավագյանն ընդունել է Խուլերի հայկական սպորտային կոմիտեի ներկայացուցիչներին՝ կոմիտեի նախագահ Գրիգոր Գրիգորյանի գլխավորությամբ: Հայաստանի սուրդլիմպիկ հավաքականի մարզիկները նոյեմբերի 12-26-ը Ճապոնիայի Տոկիո քաղաքում մասնակցել են սուրդլիմպիկ խաղերին և 4 մեդալ նվաճել:
Հավաքականի կազմում ընդգրկված 9 մարզիկները հանդես են եկել 4 մարզաձևում՝ հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ, ազատ ոճի ըմբշամարտ,…
ԿԳՄՍ նախարարությունը Երևանի օլիմպիական հերթափոխի պետական մարզական քոլեջի հետ համագործակցությամբ իրականացրել է մարզիչ-մանկավարժների վերապատրաստումներ՝ ձյուդո և գեղասահք մարզաձևերի մասնագետների համար։
Տեսական դասընթացների և գործնական պարապմունքների ձևաչափով անցկացված եռօրյա վերապատրաստումներին, ընդհանուր առմամբ, 43 մասնագետ է մասնակցել։ Գեղասահքի գործնական պարապմունքներն անցկացվել են «Գազպրոմ Արմենիա» ուսումնասպորտային համալիրում, որտեղ այդ օրերին ընթանում էր գեղասահքի…
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Հասմիկ Ավագյանը Ծաղկաձորի գլխավոր մարզահամալիրում հանդիպել է Հայաստանի ծանրամարտի տղամարդկանց ազգային հավաքականի անդամներին։
Հավաքականը՝ գլխավոր մարզիչ Հակոբ Փիլոսյանի ղեկավարությամբ, անցկացնում է տարվա վերջին ուսումնամարզական հավաքը՝ եզրափակելով տարին և նախապատրաստվելով առաջիկա մրցաշրջանին։
Հանդիպման ընթացքում Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Սամվել Գասպարյանը նախարարի տեղակալին ներկայացրել է…
ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Հասմիկ Ավագյանն այսօր ընդունել է անկախ Հայաստանի կարատեի աշխարհի առաջնության առաջին բրոնզե մեդալակիր Սուրեն Հարությունյանին, Երևանում անցկացված Եվրոպայի մեծահասակների 60-րդ առաջնության բրոնզե մեդալակիր Գոռ Ներսիսյանին, 2025 թ. Սուրդլիմպիկ խաղերի բրոնզե մեդալակիր Գագիկ Ոսկանյանին և տարվա ընթացքում բարձր արդյունքներ ցուցաբերած մյուս մարզիկներին: