Մինասի նկարներուն մեջ ուժեղ կերպով Հայաստանը կզգամ…
Կրթության և գիտության նախարարության «Ընտանիք» մանկապատանեկան ստեղծագործական կենտրոնը հոկտեմբերի 30-ին Շիրակի մարզի Երազգավորս համայնքում իրականացրեց…
Երևանի Մ.Գալշոյանի անվան հ.148 ավագ դպրոցի անգլերենի ուսուցչուհի Մ. Բաբաջանյանը XIԲ դասարանում անցկացրեց իր տեսակով առաձնացող դաս՝ լինգաֆոնային լսումներով։
Դասի թեման էր «Ընտանիք և աշխատանքի օր», իսկ նպատակը՝ լսել և հասկանալ բրիտանական անգլերենի արտասանությունը և շեշտադրումը։
Աշակերտները լսեցին և իրենց ընտրած համապատասխան բառերով կատարեցին թարգմանություններ։
Շատ հետաքրքիր…
Աշնանային արձակուրդները և բովանդակալից անցկացնելու համար Երևանի Մ.Գալշոյանի անվան հ.148 ավագ դպրոցի տարբեր դասարաններում կազմակերպվել են էքսկուրսիաներ, իսկ 9-րդ և 10-րդ դասարանների աշակերտների միջև հոկտեմբերի 30-ին անցկացվեց շախմատի մրցույթ: Մրցույթում աշակերտները ցուցաբերեցին հետևյալ արդյունքները.
I տեղ- Առաքելյան Արման ( IX դասարան)
II տեղ- Սիմոնյան Հայկ ( X Դ դասարան)
…
Հոկտեմբերի 26- ին Երևանի Մ.Գալշոյանի անվան հ.148 ավագ դպրոցի տնօրինությունը և ուսուցչուհի Ն.Ասատրյանը XI և XII դասարանների աշակերտների համար կազմակերպեցին այցելություն Սահմանադրական դատարան։
Աշակերտներին սիրալիր ընդունեց աշխատակազմի ղեկավար Առուշան Հակոբյանը։
Նա մանրամասը ներկայացրեց Սահմանադրական դատարանի գործունեությունը , նրա անդամին ներկայացվող պահանջները, լիազորությունները։