ԿԳՄՍ նախարարությունը հայտարարում է դրամաշնորհային մրցույթ, որի շրջանակում նախատեսվում է երիտասարդության ֆինանսական գրագիտության բարձրացում՝ տեղեկատվության, կրթական ռեսուրսների հասանելիության բարձրացման, համանման կրթական նախաձեռնությունների խրախուսման, հարթակների զարգացման և այլ միջոցներով:
Ընդհանուր դրամաշնորհային ֆոնդը կազմում է 3 000 000 (երեք միլիոն՝ ներառյալ ԱԱՀ) ՀՀ դրամ։ Նախատեսվող գումարը ներառում է բոլոր հարկերն ու…
Բռնցքամարտի Հայաստանի կանանց և տղամարդկանց հավաքականները Խաչիկ Խաչատրյանի և Կարեն Աղամալյանի գլխավորությամբ ուսումնամարզական հավաք են անցկացնում Ծաղկաձորում:
Տղամարդկանց հավաքականի կազմում հավաքին մասնակցում է 24 բռնցքամարտիկ, կանանց թիմում ընդգրկված է 5 մարզիկ:
Ծաղկաձորյան հավաքը կտևի մինչև փետրվարի 12-ը, իսկ դրան կհաջորդի Օլիմպավանում կայանալիք ուսումնամարզական հավաքը:
Այս ընթացքում Արթուր Մելքումյանի գլխավորությամբ 4…
ԿԳՄՍ նախարարությունը հայտարարում է դրամաշնորհային մրցույթ, որի շրջանակում նախատեսվում է երիտասարդների շրջանում առողջ ապրելակերպի խթանմանն ուղղված միջոցառումների կազմակերպում և համանման նախաձեռնությունների խրախուսում:
Միջոցառումները, մասնավորապես, վերաբերում են առողջ և անվտանգ սննդի օգտագործմանը, ֆիզիկական ակտիվությանը, անվտանգ վարքագծի պահպանմանը, վնասվածքների կանխարգելմանը, ծխախոտի, ալկոհոլի, թմրանյութերի օգտագործումից զերծ մնալուն:
Ընդհանուր դրամաշնորհային…
Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է «Մասնագիտական կրթության և ուսուցման մասին» և մի շարք այլ օրենքներում լրացումներ ու փոփոխություններ նախատեսող օրենսդրական փաթեթը:
Օրենսդրական նախաձեռնությունը ներկայացրել է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը՝ նշելով, որ ամբողջությամբ փոխվում է մասնագիտական կրթության…
Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանում կստեղծվի «ՍՄԱՐԹԼԱԲ» կենտրոն, որն իրականացվում է «Ինժեներական համակարգերի մոդելավորման, նախագծման և կառավարման խելացի լուծումների ապահովումը և կրթական ծրագրերի արդյունավետության բարձրացումը՝ լաբորատոր փորձասարքերի համալրմամբ» ծրագրի շրջանակում: