ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանն այսօր ընդունել է ԳԱԱ Օրգանական և դեղագործական քիմիայի գիտատեխնոլոգիական կենտրոնի ներկայացուցիչներին:
Գիտական կենտրոնի ներկայացուցիչները ներկայացրել են իրենց մտահոգությունը` մոտ 20 տարի առաջ ինստիտուտի տարածքից առանձնացված և օտարված տարածքում ընթացող ծավալուն կառուցապատում իրականացնելու վերաբերյալ: Նրանց խոսքով՝ կենտրոնի հարևանությամբ ընթացող մեծածավալ շինարարական աշխատանքների…
... Երեխային սիրում ենք այն լավի համար, ինչը նրա մեջ դաստիարակելու ենք վաղը
Այսօր, դպրոցի ծնողական խորհուրդը գումարեց հերթական ընդլայնված նիստը: Օրակարգում ներառված հարցերի շուրջ հանդես եկան աշակերտական խորհուրդի քարտուղար Ռիմա Մեժլումյանը, դպրոցի հոգեբան Լիլիթ Դավթյանը, տնօրենի ՄԿԱ գծով տեղակալ Անահիտ Աղագուլյանը, տնօրեն Սիրանուշ Հարությունյանը :
Ելույթները ներառեցին կատարված աշխատանքների…
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի հետ համատեղ 2023-2024 ուսումնական տարում իրականացրել են կարճամետրաժ ֆիլմերի համահայկական դպրոցական մրցույթ՝ նվիրված Սերգեյ Փարաջանովի 100 և Արամ Խաչատրյանի 120-ամյակներին:
Մրցույթն անցկացվել է ՀՀ դպրոցների և արտերկրի հայկական ու հայկական բաղադրիչով կրթօջախների շրջանում: Մրցույթում 27 ֆիլմ է ընդգրկվել Հայաստանից, Ռուսաստանից,…
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը մարտի 25-31-ը կիրականացնի «Թատերական շաբաթ» նոր ծրագիրը, որին կմասնակցեն նախարարության, Երևանի քաղաքապետարանի և մարզերի համայնքային ենթակայությամբ գործող թատրոնները։
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Դանիել Դանիելյանի խոսքով՝ «Թատերական շաբաթ» ծրագիրն աննախադեպ իրադարձություն է հայաստանյան թատերական կյանքի ներկապնակում։ Թատրոնի միջազգային օրվան՝ մարտի…
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ և ֆինանսավորմամբ Գյումրու ժողովրդական գործիքների պետական նվագախումբն իրականացնում է «Ակունքներ» նախագիծը։
Ծրագրի շրջանակում մարտի 22-ին կայանալու է առաջին համերգը (Գյումրու ժողգործիքների պետական նվագախմբի համերգասրահ, հասցե՝ Խրիմյան Հայրիկ 19):
Համերգին Գյումրու ժող․ գործիքների պետական նվագախմբի հետ համատեղ հանդես կգա երգիչ Վարդան Բադալյանը։
Ծրագրի…
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ կրթության, մշակույթի և սպորտի ոլորտներում գործունեության համար պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետում ստանալու համար փաստաթղթերի ներկայացման վերջնաժամկետն է 2024 թվականի ապրիլի 30-ը ներառյալ:
ՀՀ կառավարության 2018 թվականի ապրիլի 12-ի N 450-Ն, N 451-Ն և N 457-Ն որոշումների պահանջներին համապատասխան՝ գիտության և կրթության, մշակույթի և սպորտի բնագավառներում…
Համաձայն ՀՀ վարչապետի «Հայաստանի Հանրապետության 2025 թ. բյուջետային գործընթացը սկսելու մասին» 2024 թվականի հունվարի 24-ի N 71-Ա որոշման հավելվածի 21-րդ կետի` Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը կազմակերպում է նախարարության 2025-2027 թթ. բյուջետային հայտի հանրային քննարկումներ:
Քննարկումների ժամանակացույցը՝ ստորև.