Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության «Ընտանիք» մանկապատանեկան ստեղծագործական կենտրոնի երգարվեստի խմբակի սաներ Կարինե Տիգրանյանը, Նորայր Հակոբյանը և Գառնիկ Ավագյանը մանկավարժներ Արտաշես Գրիգորյանի և Հռիփսիմե Մինասյանի գլխավորությամբ հունիսի 7-ին մեկնեցին Վրաստանի Հանրապետության Բաթումի քաղաք՝ մասնակցելու Կատարողական Արվեստի Համաշխարհային Ասոցիացիայի կողմից կազմակերպված «Super star-2019» երգի միջազգային և «Արվեստի միջազգային փառատոն»-ի «Batumi–Wave 2019» մրցույթներին: Վերջինս նվիրված էր խաղաղության, ընկերության և սիրո արժեքներին:
Մասնակցության նպատակն էր ներկայացնել երգարվեստի խմբակի սաների կարողությունները, նպաստել նրանց մասնագիտական և կատարողական ունակությունների զարգացմանը, երգարվեստի միջոցով ծանոթանալ տարբեր երկրների մշակութային առանձնահատկություններին և ներկայացնել սեփականը, մասնակիցների մոտ խթանել միջազգային մրցույթներին մասնակցելու և հաղթանակի հասնելու ձգտում:
Մրցույթներին մասնակցում էին շուրջ 370 դեռահաս՝ Վրաստանից, Հայաստանից, Ռուսաստանից, Բելառուսից, Ուկրաինայից, Թուրքիայից, Ադրբեջանից, Իտալիայից, Անգլիայից, Գերմանիայից, Իսրայելից, Հունաստանից և Լատվիայից:
Մասնագիտական ժյուրիի կազմում ընդգրկված էին մասնակից երկրներից հրավիրված արվեստի տարբեր բնագավառի ներկայացուցիչներ: «Super star-2019» երգի միջազգային մրցույթը նախագահում էր Հայաստանից վաստակաշատ մանկավարժ, երգարվեստի ոլորտում մեծ ներդրում ունեցող Սաթիկ Վարդանյանը:
Հարկ է նշել, որ «Ընտանիք» կենտրոնի երգարվեստի խմբակի սաներ Սարգիս Հակոբյանը և Ալեն Հարությունյանը մասնակցել են մրցույթներին, որպես նաև Գյումրու «Խաչատուր Ավետիսյան»-ի անվան թիվ 7 երաժշտական դպրոցի սաներ:
«Super star-2019» երգի միջազգային մրցույթում թեժ պայքարի արդյունքում անաչառ ու խստապահանջ ժյուրիի կողմից «Ընտանիք» կենտրոնի խմբավար Արևիկ Թանաշեանի /ԿԱՀԱ-ի վաստակավոր արտիստ, մշակույթի վաստակավոր գործիչ, «Անահիտ» ոսկե շքանշանակիր, 6 եվրոպական երկրների Գրան Պրի մրցանակակիր/ սաներն արժանացել են՝
Կարինե Տիգրանյանը «Էստրադային վոկալ» անվանակարգում Գրան Պրի մրցանակի,
Ալեն Հարությունյանը 1-ին տարիքային խմբում և Նորայր Հակոբյանը 2-րդ տարիքային խմբում «Ակադեմիական վոկալ» անվանակարգում Գրան Պրի մրցանակների,