Ապրիլի 30-ին ԿԳՆ «Ընտանիք» մանկապատանեկան ստեղծագործական կենտրոնի երգարվեստի խմբակի սաները մասնակցեցին Գյումրու Հայորդյաց տանը կայացած «Երգող Հայաստան» մանկապատանեկան երգչախմբերի հանրապետական 10-րդ մրցույթի մարզային փուլին, որը նվիրված էր Կոմիտասի հոբելյանական 150–ամյակին:
Մասնակցության նպատակն էր արժևորել մեծն Կոմիտասի ստեղծագործությունները և ներկայացնել սաների կարողությունները:
Մրցույթին մասնակցեցին 8 երգչախումբ մարզի երաժշտական և արվեստի դպրոցներից:
Երևանից ժամանած մասնագիտական ժյուրիի կազմում էին ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչներ Սարինա Ավթանդիլյանը, պրոֆեսոր Երվանդ Երկանյանը, կրթության և գիտության նախարարության Երևանի մանկապատանեկան մշակույթի կենտրոնի ներկայացուցիչ Սամվել Բալոյանը:
Համաձայն մրցույթի պայմանների՝ կենտրոնի երգարվեստի խմբակի սաները ներկայացրին Կոմիտասի «Լուսնակն անուշ», «Գութանը հաց եմ բերում» և «Յար ջան արի» ստեղծագործությունները:
Մարզային փուլը հաղթահարելուց հետո /արդյունքները դեռ կհրապարակվեն/ մասնակից երգչախմբերը կմասնակցեն հանրապետական փուլին, որը կկայանա Երևանում: