ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանն ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևին: Հանդիպմանը ներկա է եղել նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանը:
Նախարար Ժաննա Անդրեասյանը ողջունել է դեսպանին՝ շնորհակալություն հայտնելով Հայաստանի և Ղազախստանի միջև կրթության, գիտության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի ոլորտներում կապերի ամրապնդմանն ուղղված ջանքերի համար:
Դեսպանը ևս շնորհակալություն է հայտնել միասնական աշխատանքի և հաջող համագործակցության համար:
Կողմերը բարձր են գնահատել նախընթաց տարում երկու երկրների միջև տարբեր ոլորտներում ստորագրված փաստաթղթերի շրջանակում նախանշված համագործակցությունը՝ որպես կայուն զարգացման հնարավորություն: Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է եղել բարձրագույն կրթության և գիտության, կինոյի, թանգարանների ու գրադարանների, արխիվների միջև համատեղ ծրագրերի իրականացման հեռանկարներին: Այս համատեքստում մատնանշվել է «Ղազախստանցի գրողների հետազոտական աշխատանքներն ԱՊՀ երկրների արխիվներում» ծրագրի շրջանակում իրականացված հետազոտական այցը Մատենադարան և Հայաստանի ազգային արխիվ:
Ժաննա Անդրեասյանը դեսպանին տեղեկացրել է, որ գարնանը Հայաստանի երկու քաղաքներում նախատեսվում են խոշոր միջոցառումներ՝ «Մեղրին ԱՊՀ մշակութային մայրաքաղաք» և «Կապանը ԱՊՀ երիտասարդական մայրաքաղաք», որոնց ակնկալվում է նաև ղազախական կողմի ներկայությունը:
Անդրադարձ է եղել նաև սպորտի ոլորտում իրականացված համագործակցությանն ու դրա հետագա խորացմանը տարբեր մարզաձևերում:

Встреча с послом Казахстана
Министр образования, науки, культуры и спорта Жанна Андреасян приняла в Армении чрезвычайного и полномочного посла Казахстана Болата Иманбаева. На встрече присутствовал заместитель министра Артур Мартиросян.
Министр Жанна Андреасян поприветствовала посла, поблагодарив за усилия, направленные на укрепление связей между Арменией и Казахстаном в сферах образования, науки, культуры, молодёжи и спорта.
Посол также выразил благодарность за совместную работу и успешное сотрудничество.
Стороны высоко оценили сотрудничество, намеченное в рамках подписанных в прошлом году документов между двумя странами, как возможность устойчивого развития. В ходе встречи были обсуждены перспективы реализации совместных программ в области высшего образования и науки, кино, музеев и библиотек, архивов. В этом контексте было отмечено исследовательское посещение Матенадарана и Национального архива Армении в рамках программы «Исследовательские работы казахстанских писателей в архивах стран СНГ».
Жанна Андреасян проинформировала посла, что весной в двух городах Армении планируются крупные мероприятия — «Мегри — культурная столица СНГ» и «Капан — молодёжная столица СНГ», в которых ожидается участие казахстанской стороны.
Была затронута также тема сотрудничества в сфере спорта и его дальнейшего углубления в различных видах.