ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը հերթական հանդիպումն է ունեցել աշակերտների և ուսանողների հետ՝ ոլորտային հարցերի վերաբերյալ նրանց դիտարկումները լսելու, հուզող խնդիրներն ու առաջարկները քննարկելու նպատակով։
Սովորողներին, մասնավորապես, հետաքրքրել են հանրակրթության պետական չափորոշչով սահմանված նոր գնահատման համակարգի և դասագրքերի բովանդակության վերաբերյալ հարցեր: Նախարարին ներկայացվել է նաև ուսուցողական խաղերի նախագիծ՝ որպես կրթական հավելված, որը, ըստ նախաձեռնության հեղինակների, հնարավոր է կիրառել դպրոցներում: Ժաննա Անդրեասյանը պարզաբանել է, որ այդօրինակ նյութերը ներկայացվում են մասնագիտական փորձաքննության, և դրական եզրակացություն ստանալուց հետո միայն հնարավոր կլինի ապահովել հավելվածի հասանելիությունը դպրոցներին:
Նախարարը հետաքրքրվել է սովորողների զբաղվածությամբ, մասնագիտական կողմնորոշմամբ, հետաքրքրությունների շրջանակով: Նա շնորհակալություն է հայտնել դիտարկումների ու առաջարկների համար՝ նշելով, որ դրանք նպաստում են կրթական ոլորտի բարելավման աշխատանքներին:

Министр образования, науки, культуры и спорта Армении Жанна Андреасян провела очередную встречу с школьниками и студентами с целью выслушать их мнения по вопросам отрасли, обсудить волнующие проблемы и предложения.
Учащихся, в частности, интересовали вопросы, касающиеся новой системы оценки, установленной государственным стандартом общего образования, а также содержания учебников. Министру был представлен проект обучающих игр в формате образовательного приложения, которое, по словам авторов инициативы, может быть внедрено в школах. Жанна Андреасян пояснила, что подобные материалы проходят профессиональную экспертизу, и только после получения положительного заключения возможно обеспечить доступность приложения для школ.
Министр поинтересовалась занятостью учащихся, их профессиональной ориентацией и кругом интересов. Она поблагодарила за высказанные мнения и предложения, отметив, что они способствуют работе по улучшению образовательной сферы.