ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանն ընդունել է Հայաստանում Քուվեյթի արտակարգ և լիազոր դեսպան Մուհամմադ Տարեկ Ալի Ալ-Օրայֆանին: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանը:
Նախարար Ժաննա Անդրեասյանը ողջունել է դեսպանին և շնորհակալություն հայտնել Հայաստանի և Քուվեյթի միջև համագործակցության զարգացմանն ուղղված ջանքերի համար՝ հատկապես Հայաստան-Քուվեյթ կրթամշակութային հարաբերությունների զարգացման ու խորացման ուղղությամբ: Ներկայացնելով «Ակադեմիական քաղաք» ծրագիրը՝ նախարարն անդրադարձել է միջազգային համագործակցության հեռանկարներին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Քուվեյթի համալսարանի լեզուների ուսուցման կենտրոնի կողմից Հայաստանին տրամադրվող կրթաթոշակային տեղերին, Քուվեյթի գիտական ակումբի կողմից (Kuwait Science Club) կազմակերպվող Մերձավորարևելյան գյուտարարության 16-րդ միջազգային ցուցահանդեսին Հայաստանի գիտակրթական հաստատությունների մասնակցությանը, ինչպես նաև դիպլոմների փոխճանաչմանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Դեսպան Մուհամմադ Տարեկ Ալի Ալ-Օրայֆանը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և վերահաստատել պատրաստակամությունը՝ զարգացնելու գիտակրթական, տեխնոլոգիական և մշակութային երկկողմ կապերը:

Обсуждены перспективы сотрудничества между Арменией и Кувейтом
Министр образования, науки, культуры и спорта Армении Жанна Андреасян приняла чрезвычайного и полномочного посла Кувейта в Армении Мухаммада Тарека Али Аль-Орайфана. На встрече также присутствовал заместитель министра Артур Мартиросян.
Жанна Андреасян поприветствовала посла и выразила благодарность за усилия, направленные на развитие сотрудничества между Арменией и Кувейтом, особенно в сфере образовательных и культурных связей. Представив программу «Академический город», министр отметила перспективы международного взаимодействия.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с предоставлением стипендий Армении со стороны языкового центра Кувейтского университета, участием армянских научно-образовательных учреждений в 16-й Международной выставке изобретений Ближнего Востока, организуемой Научным клубом Кувейта (Kuwait Science Club), а также вопросы взаимного признания дипломов.
Посол Мухаммад Тарек Али Аль-Орайфан поблагодарил за приём и подтвердил готовность развивать двусторонние связи в научно-образовательной, технологической и культурной сферах.