ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանի գլխավորած պատվիրակությունը եռօրյա այցով մեկնել է Հունաստանի Հանրապետություն՝ Աթենք։
Այցի շրջանակում Ժաննա Անդրեասյանը հանդիպումներ կունենա Հունաստանի մշակույթի և Կրթության, կրոնի և սպորտի հարցերի նախարարություններում: Նախատեսվում է նաև երկկողմ հուշագրի ստորագրում՝ մշակույթի ոլորտում համագործակցության վերաբերյալ։
ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում են նախարարի խորհրդական Արման Անդրիկյանը, Հայաստանի պատմության թանգարանի տնօրեն Դավիթ Պողոսյանը, Հայաստանի կինոյի հիմնադրամի տնօրեն Դավիթ Բանուչյանը, Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի տնօրեն Նորայր Նազարյանը և Մշակույթի զարգացման հիմնադրամի տնօրեն Կարեն Ավետիսյանը։

Делегация во главе с Жанной Андреасян отправилась в Афины
Делегация во главе с министром образования, науки, культуры и спорта Армении Жанной Андреасян отправилась с трехдневным визитом в Греческую Республику, в город Афины.
В рамках визита запланированы встречи министра с представителями Министерства культуры, а также Министерства образования, по делам религий и спорта Греции. Одним из ключевых пунктов программы станет подписание двустороннего меморандума о сотрудничестве в сфере культуры.
В состав армянской делегации входят советник министра Арман Андрикян, директор Музея истории Армении Давид Погосян, директор Фонда кино Армении Давид Банучян, директор Национального филармонического оркестра Армении Норайр Назарян и директор Фонда развития культуры Карен Аветисян.