Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ներկա է գտնվել Գեղարքունիքի մարզի Սևան համայնքի Վալերի Սարգսյանի անվան երաժշտական դպրոցի նոր շենքի բացման արարողությանը:
Վարչապետին ուղեկցել է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը:
Երկհարկանի երաժշտական դպրոցի կառուցման շինարարական աշխատանքների համար ծախսվել է ավելի քան 344 մլն դրամ: Շենքի կառուցման ծրագիրն իրականացրել է Հայաստան համահայկական հիմնադրամը, իսկ երաժշտական գործիքներն ու տեխնիկական այլ սարքավորումները հատկացրել է Կառավարությունը: Ընդհանուր առմամբ դպրոցից կարող է օգտվել մոտ 230 աշակերտ։
Այն ապահովված է ջրամատակարարման, կոյուղու, ջեռուցման հակահրդեհային օդափոխության, գազամատակարարման, էլեկտրամատակարարման ժամանակակից համակարգերով։ Իրականացվել են նաև տարածքի ցանկապատման, բարեկարգման և կանաչապատման աշխատանքներ։

На Севане состоялось открытие нового здания музыкальной школы имени Валерия Саргсяна
Премьер-министр Никол Пашинян принял участие в церемонии открытия нового здания музыкальной школы имени Валерия Саргсяна в общине Севан, Гегаркуникской области.
Главу правительства сопровождала министр образования, науки, культуры и спорта Армении Жанна Андреасян.
На строительство двухэтажного здания школы было потрачено более 344 миллионов драмов. Проект реализован Всеармянским фондом «Айастан», а музыкальные инструменты и другое техническое оборудование предоставлены правительством. Учебное заведение рассчитано примерно на 230 учеников и оснащено современными системами водоснабжения, канализации, отопления, противопожарной вентиляции, газо- и электроснабжения. Также были проведены работы по ограждению, благоустройству и озеленению территории.