ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանն այցելել է Հայաստանի գեղարվեստի պետական ակադեմիա։
Նախարարը ռեկտոր Վարդան Ազատյանի ուղեկցությամբ շրջայց է կատարել բուհում, ծանոթացել պայմաններին, գույքային հագեցվածությանը, իրականացված աշխատանքներին ու առկա խնդիրներին։
ԿԳՄՍ նախարարին ներկայացվել են արվեստանոցների, թեմատիկ լսարանների և մյուս ենթակառուցվածքների ներկա պայմանները։ Տեղում քննարկվել են խնդիրների լուծման հնարավորությունները։
Ժաննա Անդրեասյանը հետաքրքրվել է մասնագիտությունների նկատմամբ ուսանողների հետաքրքրության աճով, դրան նպաստող մեխանիզմների կիրառմամբ։

Жанна Андреасян совершила ознакомительный визит в Государственную академию художеств Армении
Министр образования, науки, культуры и спорта Армении Жанна Андреасян посетила Государственную академию художеств Армении.
В сопровождении ректора Вардана Азатяна министр совершила обход учебного заведения, ознакомилась с условиями, материально-техническим оснащением, проведенными работами и существующими проблемами.
Андреасян была проинформирована о текущем состоянии мастерских, тематических аудиторий и других инфраструктурных объектов. На месте обсуждались возможные пути решения выявленных проблем.
Министр также проявила интерес к росту интереса студентов к учебным направлениям и к механизмам, способствующим этой динамике.