ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանն այցելել է Արմավիրի մարզի Փարաքար համայնքի Մերձավան գյուղի և Արարատի մարզի Մխչյան գյուղի դպրոցներ՝ տեղի ունեցած միջադեպերի կապակցությամբ հանդիպելու դպրոցների աշխատակազմերի հետ:
Քննարկվել են ուսումնական հաստատություններում առկա խնդիրները և դրանց լուծման ուղիները՝ հատուկ ուշադրություն դարձնելով առողջ, հարգալից և անվտանգ միջավայրի ապահովմանը։
Նախարարը տվել է համապատասխան հանձնարարականներ՝ խնդիրների կարգավորման և առաջիկա օրերին ուսումնական տարվա ամփոփման աշխատանքների պատշաճ կազմակերպման վերաբերյալ։
Մերձավան և Մխչյան համայնքների դպրոցները կգտնվեն հատուկ մշտադիտարկման ներքո՝ բոլոր խնդիրների մանրամասն ուսումնասիրության և անհրաժեշտ քայլերի իրականացման նպատակով։

Министр образования, науки, культуры и спорта Армении Жанна Андреасян посетила школы в селе Мердзаван общины Паракар Армавирского марза и селе Мхчян Араратского марза, чтобы встретиться с педагогическими коллективами после произошедших инцидентов.
В ходе визита обсуждались существующие проблемы в учебных заведениях и пути их решения, при особом внимании к обеспечению здоровой, уважительной и безопасной образовательной среды.
Министр дала соответствующие указания по урегулированию ситуации и надлежащей организации итоговых мероприятий учебного года в ближайшие дни.
Школы в Мердзаване и Мхчяне будут находиться под особым мониторингом для детального изучения всех вопросов и реализации необходимых шагов.