2025 թվականի երիտասարդական մայրաքաղաք Ապարանում նշվել է Քաղաքացու օրը
Հայաստանի 2025 թվականի երիտասարդական մայրաքաղաք Ապարանում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը ներկա են եղել Քաղաքացու օրվան նվիրված միջոցառմանը:
«Շենացրո՛ւ պետությունդ՝ եղի՛ր օրինապահ, նվիրված ու հոգատար» խորագրով միջոցառումների շարքի շրջանակում երիտասարդների մասնակցությամբ անցկացվել է էքսպո-ցուցահանդես: Բարձրաստիճան հյուրերը շրջայց են կատարել, ծանոթացել ներկայացված աշխատանքներին, ցուցանմուշներին և արտադրանքին, զրուցել էքսպոյի մասնակիցների հետ:
էքսպո-ցուցահանդեսին ներկայացվել են Ապարան համայնքի կրթամշակութային հաստատությունների սաների ձեռքի աշխատանքները, քաղաքացիական կրթության, ՔՀԿ ներկայացուցիչների տաղավարները, ինչպես նաև երիտասարդ ձեռներեցները, զբոսաշրջային ծառայություններ մատուցող անհատներն ու կազմակերպությունները։ Ցուցադրությունն ուղեկցվել է վարպետաց և մասնակցային դասերի անցկացմամբ:
Քաղաքացու օրվա միջոցառմանը ներկա են եղել նաև ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալներ Արթուր Մարտիրոսյանը, Դանիել Դանիելյանը, ԱԺ պատգամավորներ, հանրային և քաղաքական գործիչներ։
Հաջորդիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և տիկին Աննա Հակոբյանն Ապարանում երիտասարդների համար հանդես են եկել բանախոսություններով:

В молодежной столице 2025 года городе Апаран отметили День гражданина
В Апаране, молодежной столице Армении 2025 года, премьер-министр Армении Никол Пашинян и министр образования, науки, культуры и спорта Жанна Андреасян присутствовали на мероприятии, посвященном Дню гражданина.
В рамках серии мероприятий под лозунгом «Созидай свою страну: будь законопослушным, преданным и заботливым» состоялась экспо-выставка с участием молодежи. Высокопоставленные гости совершили обход выставки, ознакомились с представленными работами, экспонатами и продукцией, а также пообщались с участниками экспо.
На экспо-выставке были представлены ручные работы воспитанников образовательных и культурных учреждений общины Апаран, павильоны гражданского образования и НПО, а также молодые предприниматели, индивидуальные и корпоративные представители туристических услуг. Выставка сопровождалась мастер-классами и интерактивными занятиями.
На мероприятии, посвященном Дню гражданина, присутствовали также заместители министра образования, науки, культуры и спорта Артур Мартиросян и Даниэль Даниелян, депутаты Национального собрания, общественные и политические деятели.
В завершение премьер-министр Никол Пашинян и Анна Акопян выступили с докладами для молодежи в Апаране.