«Ընտանիք» ՄՊՍ կենտրոնի մարտական արվեստի խմբակի սան՝ Սանասար Մանուկյանը Կյոկուշինկայի կարատեի պատանիների աշխարհի առաջնությունում հռչակվել է փոխչեմպիոն։
Ղազախստանի մայրաքաղաք Աստանայում անցկացված Կյոկուշինկայի կարատեի պատանիների աշխարհի առաջնությանը համառ պայքարում մարզիկ՝ Սանասար Մանուկյանը չորս մենամարտ է ունեցել, որից մեկը Ադրբեջանը ներկայացնող մարզիկի, մյուսները Ղազախստանի ներկայացուցիչների հետ։ Մենամարտերում բացարձական հաղթանակ տանելով մրցակիցների դեմ Սանասարը պատանիների աշխարհի առաջնությունում նվաճել է արծաթե մեդալ։ Սանասարը «Ընտանիք» կենտրոն հաճախում է 2016 թվականից և վերջինս միջազգային կարգի մրցանակակիր է, Հայաստանի առաջնությունների դափնեկիր, այժմ Սանասարը պատրաստվում է մասնակցել Եվրոպայի առաջնությանը։
Կենտրոնի ևս երկու սան Յուրի Կրոմովը և Վիգեն Ղալաչյանը նույնպես ցուցաբերել են լավ արդյունքներ։ Առաջնությանը մասնակցել են 600 մարզիկներ՝ 22 երկրներից։
Կենտրոնի աշխատակազմը շնորհավորում է խմբի ղեկավար՝ Սարգիս Վարդանյանին և սաներին, մաղթելով նոր վերելքներ և նվաճումներ։