Հայաստանի սամբոյի հավաքականները ներկայացրել են ապրիլի 4-5-ը Երևանում կայանալիք Աշխարհի գավաթի խաղարկության մասնակից մարզիկների անունները:
Մարզական սամբոյի տղամարդկանց պայքարում ելույթ կունենան Կարեն Սարգսյանը, Տիգրան Կիրակոսյանը (58 կգ), Նարեկ Դալլաքյանը, Արթուր Մանուկյանը (64 կգ), Դավիթ Աբրահամյանը, Կառլեն Մահինյանը (71 կգ), Բորիս Շատվերյանը, Արթուր Ակոպյանը (79 կգ), Վահագն Չալյանը, Գոռ Հարությունյանը (88 կգ), Արսեն Խանջյանը, Արման Եսայանը (98 կգ), Արման Մանուկյանը, Դավիթ Հարությունյանը (+98 կգ): Կանանց պայքարում հանդես կգան Արփինե Ամիրյանը, Աննա Այվազյանը (50 կգ), Մելինե Մամիկոնյանը, Անի Մարտիրոսյանը (54 կգ), Նանե Հակոբյանը (65 կգ), Նելլի Ավետիսյանը և Աննա Մկրտչյանը (+80 կգ):
Մարտական սամբոյի տղամարդկանց մրցումներում հանդես կգան Համլետ Սուքիասյանը, Նարեկ Գոգինյանը (58 կգ), Մայիս Ներսեսյանը, Սուրեն Թամրազյանը (64 կգ), Վաչիկ Վարդանյանը, Վազգեն Մարգարյանը (71 կգ), Ալբերտ Կարհանյանը, Սարգիս Վարդանյանը (79 կգ), Ավետիք Պողոսյանը (88 կգ), Արման Ավանեսյանը, Ժորա Թումանյանը (98 կգ), Էրիկ-Գոռ Համզոյանը, Նորիկ Խուրշուդյանը (+98 կգ): Կանանց պայքարում՝ Արփինե Մնացականյանը, Իրինա Պետրոսյանը (54 կգ), Սրբուհի Հովակիմյանը (59 կգ) և Ագապի Հարությունյանը (80 կգ):
Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված 4 սամբիստ էլ՝ Դավիթ Հովսեփյանը (58 կգ), Յուրի Ահարոնյանը (64 կգ), Դավիթ Գրիգորյանը (88 կգ) և Վասակ Բարսեղյանը (71 կգ), հանդես կգան միջազգային ֆեդերացիայի դրոշի ներքո՝ փախստականների հավաքականի կազմում:
Երևանում կայանալիք Աշխարհի գավաթ խաղարկությանը, ընդհանուր առմամբ, կմասնակցի 17 երկրի շուրջ 300 մարզիկ: Մրցումները կկայանան «Գազպրոմ Արենա»-ում. մուտքն ազատ է: