Համաշխարհային բանկի կողմից ֆինանսավորված ծրագրի շրջանակում անցկացվում է հարցում ուսումնական գործընթացում, ինչպես նաև ՀՀ դպրոցներում ուսումնական նյութերի մշակման ընթացքում տեղեկատվական և հաղորդակցության տեխնոլոգիանների (ՏՀՏ) կիրառման վերաբերյալ: Ուրախ կլինենք տեղեկանալ՝ ինչ սարքեր, հարթակներ կամ ՏՀՏ միջոցներ եք կիրառում կամ կցանկանայիք կիրառել դասավանդման ընթացքում: Սա կօգնի պատկերացում կազմել գործող լավագույն փորձի վերաբերյալ, ինչպես նաև բացահայտել այն ոլորտները, որոնք բարելավման և հավելյալ վերապատրաստման կարիք ունեն: Սույն հարցման արդյունքների կմշակվի Հայաստանի դպրոցներում ՏՀՏ-ների կիրառման վերաբերյալ մասնագիտացված վերապատրաստման դասընթաց:
Հարցման տևողությունը 15 րոպե է, և Ձեր պատասխանների համար պահպանվում է անանունության սկզբունքը: Հարցման արդյունքները ներկայացվելու են ամփոփ կերպով:
Հարցմանը կարելի է մասնակցել միայն մեկ անգամ այստեղ՝ http://survey.ufar.eu/index.php?r=survey/index&sid=741569&lang=hy: Բոլորը հարցերը պարտադիր են և ակնկալում են պատասխան:
Հարցման վերաբերյալ պարզաբանումների համար կարող եք կապվել մեզ հետ հետևյալ էլ. փոստով՝ vice_recteur@ufar.am

Survey on the use and implementation of ICT in the academic process and when elaborating academic materials in the schools of the Republic of Armenia
04 April, 2017
Dear Teacher,
In the framework of a project financed by World Bank, we're conducting a survey on the use and implementation of ICT in the academic process and when elaborating academic materials in the schools of the Republic of Armenia. We'd love to hear from you about devices, platforms and other media you are utilizing or would like to use in your teaching practice. This will help us to determine the existing best practices and trace the spheres in need of improvement and additional training. Therefore, based on the results of this survey we will design a specialized training on use of ICT in Armenian schools.
The survey should only take 15 minutes, and your responses are completely anonymous. The outcomes will be consolidated.
You can only take the survey once here http://survey.ufar.eu/index.php?r=survey/index&sid=741569&lang=hy. All the questions are mandatory and need to be answered.